חייגו עכשיו וקבלו מענה עוד היום! חברתנו משרתת את המגזר הפרטי, העיסקי והציבורי! 1700-70-85-85

 

דירתכם הוצפה עקב תקלה כלשהי, והמפגע תוקן? נותרתם עם הלכלוך והבלאגן והכל נראה במצב הרוס. נדמה שלא תוכלו לשחזר את המצב הקודם בדירה. בכדי לבצע הליך ניקיון דירה לאחר הצפה וכמו שצריך, עליכם להזמין חברת ניקיון אשר מתמחה בניקיון דירה לאחר הצפה ונותנת מענה מושלם לכל התכולה של הדירה ולהחזרת המצב לקדמותו. הצפה בבית זו ללא ספק חוויה מטלטלת, אבדן של רכוש וזיכרונות של שנים זה דבר נורא שהוא בגדר אסון של ממש. לאחר השלמה עם המציאות והתאוששות מההלם הראשוני, מגיע השלב בו חייבים להסתכל קדימה כדי לראות מה אפשר לשקם ואיך יוצרים התחלה חדשה.

דירה לאחר הצפה יכולה להימצא בכמה מצבי חומרה שונים. ברוב המקרים של הזמנת ניקיון דירה לאחר הצפה ע"י חברת ניקיון מקצועית, יהיה מדובר בהצפה שלא הרסה את כל החפצים בדירה, דבר שמאפשר את שיחזור החפצים והבאתם שוב למצב שמיש. המפגעים העיקריים לרכוש בדירה כזו זה הרטיבות של התכולה, ולעיתים גם של הקירות או התקרות. מעבר לעובדה שהרטיבות חודרת לחפצים ורהיטים בדירה, הריח חודר גם אל תוך קירות המבנה עצמו. חומרת המצב תשתנה בהתאם לסוג ההצפה שהתרחשה במקום. חשוב לומר כי גם לאחר ניקיון דירה לאחר הצפה, לעיתים יידרש החלפת חלק מהתכולה ולעיתים גם שיקום קירות המבנה. מצב זה דורש לפעמים גם שיפוץ בדירה  ולאחריו ניקיון דירה לאחר שיפוץ. שילוב של שניהם יכול להיעשות על ידי אותה חברת ניקיון אשר מיומנת ומקצועית ותיתן מענה מושלם עד לשחזור הדירה ולנראות מושלמת מסודרת ונקיה.

אנשים רבים עלולים לחשוב שמצבים מסוג זה אבודים, שלא ניתן להחזיר את המקום לשימוש חוזר. חברת ניקיון מקצועית תדע לבצע ניקיון דירה לאחר הצפה באופן מוצלח ואיכותי מאוד. ניתן לבצע ניקיון דירה לאחר הצפה וגם ניקיון דירה לאחר שיפוץ באופן מוצלח, כאשר הדבר נעשה באמצעות ציוד מקצועי מותאם. לא כל ציוד ניקיון בתים יאפשר ניקיון בית אחרי שריפה או שיפוץ. וודאו שחברת הניקיון אליה פניתם מחזיקה את הציוד הנדרש. באמצעות מכשירי ניקיון חדשניים ניתן להוציא את הרטיבות והריחות מהרהיטים והקירות, לייבש ולנקות היטב בכל המקומות שנפגעו ויותר מכך. חברות ניקיון לדירה לאחר הצפה או שיפוץ מחזיקות ציוד ניקיון מקצועי שמאפשר פעולות ייחודיות שישאירו אתכם מופתעים לנוכח התוצאות.

ניקיון מקצועי של בית לאחר הצפה יתחיל בסילוק עודפי מים והוצאת חפצים מתוך הבית הספוגים ברטיבות. לאחר פינוי התכולה, יתבצע ניקיון יסודי וייבוש כל השלד שנפגע לרבות קירות תקרות וכו'. לאחר ביצוע פעולות אלו, נוכל להתחיל ביישום פעולות ניקיון דירה לאחר הצפה נוספות, שיכללו צביעה מחודשת של הקירות והרהיטים, תיקון סדקים שנפערו במהלך ההצפה וסתימת מעברים, איטום חריצים שעלולים להביא לחדירת חרקים או לגרום לנזילות בהמשך. עבודת הניקיון תכלול גם שיקום רהיטים ואביזרים קבועים בבית כמו ארונות, דלתות ועוד.   ניקיון בית לאחר הצפה מחייב עבודה זהירה וקפדנית במיוחד. לאחר גמר העבודות של ניקיון דירה לאחר הצפה, תקבלו בית "חדש" עם תכולה יבשה ותקינה ושיקום מושלם לביתכם עד למצב כאילו לא היה דבר.

פנייתך התקבלה ותענה בהקדם האפשרי, אם לא ברצונך לחכות התקשר עכשיו 03-721-9400

עבודת אינסטלציה הינן עבודות שעיקרן הסדרה של זרימת נוזלים במבנים שונים. לעיתים קורה כי מערכות אינסטלציה אינן עובדת כשורה ולכן ראוי לקרוא למומחים בתחום אשר בקיאים בתיקון המערכת. מומחים בתחום יעשו שימוש בכלי עבודה מתקדמים כדוגמת מסור, מקדחה וכלים נוספים לפי הפעלת שיקול דעתם ויגיעו למקום מצויידים בארגז כלים מקצועי הכולל מפתח צינורות. שימו לב כי ללא נוכחות של מומחים בתחום יהיה קשה מאד למצוא את מקור הבעיה ולכן אל תנסו לפתור את הבעיה בכוחות עצמכם אלא העדיפו להזעיק מומחים בתחום.

 בעלי מקצוע מחויבים להכיר את הכלים השונים

אם בעבר בעלי מקצוע היו עובדים בעיקר עם כלי עבודה כמו פומפה לצורך ביצוע עבודות צנרת, הרי כיום הם מחוייבים להכיר את הכלים השונים על מנת לבצע עבודה איכותית. בעלי מקצוע איכותיים נבדלים באופן הטיפול שלהם בבעיה ולכן עליהם לגלות בקיאות רבה ולהכיר את הכלים החדשים לרבות סוגים שונים של כלי חיתוך כגודמת מסור – קרא כאן עוד.

 מה חשוב לדעת בעת רכישת הכלים

כיום ישנם כלי עבודה שונים המוצעים על ידי החנויות ולכן בעת הרכישה חשוב לעמוד על מספר מאפיינים עיקריים אשר יהפכו את הבחירה לטובה יותר:

  • שימוש: בעת הרכישה לצורך עבודת צנרת חשוב לבחון את השימוש- האם נעשה שימוש בכלי  כמו מסור יותר מפעם אחת או שמא מדובר בכלי אותו נרכוש לצורך שימוש חד פעמי.
  • אחריות: בעת רכישת הכלי חשוב מאד לבחון את האחריות. יש לבדוק האם החברה אשר מכרה את הכלי מציעה לכם אחריות.
  • נוחות: פרמטר נוסף אותו יש לקחת בחשבון הוא נוחות- האם נוח לעשות שימוש בכלי בעת העבודה או שמא מדובר באחיזה מסורבלת.

 האם כדאי לרכוש מותג

אחת השאלות אשר בעלי מקצוע שואלים את עצמם בבואם לרכוש כלי עבודה היא האם לרכוש מותג או שמא לרכוש כלי עובדה שאיכותו טובה. אין ספק כי רכישת מותג תסייע רבות ותהפוך את העבודה למקצועית יותר. אמנם ניתן למצוא כלים שונים, אך יעילותם תהיה פחותה בהשוואה למותג איכותי אשר יעילותו מוכחת.

בצעו סקר מקיף במטרה לבחור את הכלים הטובים ביותר

על מנת לרכוש את כלי העבודה הטובים ביותר חשוב מאד לבצע סקר מקיף ובמסגרתו להתייעץ עם מומחים בתחום על מנת לקבל מענה מקיף. יש לבחון היטב את החנויות השונות המציעות כלים במטרה לבחור את הכלי המתאים ביותר. שימו לב כי בחירת כלי אשר אינו מתאים לביצוע עבודה עשוי לעלות לכם ביוקר.

אל תהססו להתייעץ עם המוכרים בחנות

לצורך בחירת הכלי המתאים ביותר אל תהססו להתייעץ גם עם המוכרים בחנות. שאלו אותם לגבי היעילות של הכלים, האם ניתן להרגיש בנוח לאחר ההחזקה ועוד שאלות אשר יסייעו לכם לקבל מידע מקיף ככל הניתן.

 

עומדים לבצע עבודות צנרת בבית שלכם? קודם כל עליכם לקחת בחשבון כי עבודות צנרת הן לא עבודות פשוטות כלל וכלל. אם אתם רוצים שהן יבוצעו בצורה טובה, ואם אתם לא רוצים לסבול מנזילות בעוד כמה חודשים, עליכם לבחור בעלי מקצוע מומחים ובעלי ניסיון רב אשר יוכלו לבצע עבורכם את העבודה.

כמובן, עוד לפני שמתחילים לתכנן את העבודה, קודם כל חשוב לאבחן את המצב הקיים.

לכן, אם מדובר בשיפוץ של צנרת קיימת ולא בניית צנרת מאפס כמו בבית חדש, חשוב להזמין אינסטלטור מומחה אשר יגיע עם כלי עבודה מאת חנות כלי עבודה מקצועית – לדוגמא כאן והכי חשוב - מצלמה תרמית, דרכה יוכל לבחון את המצב של הצנרת בדירה וכך תוכלו לתכנן טוב יותר את העבודות שיש לבצע בדירה, את התקציב וכמובן, לבחור בעלי מקצוע שיכולים להתמודד עם עבודה מהסוג הזה.

איך לבחור את בעל המקצוע הנכון?

כמובן, עבודות אינסטלציה הן לא עבודות פשוטות שאתם יכולים לבצע בעצמכם. לא מדובר בעבודות שיפוצים קלות בהן אתם יכולים לפנות אל חנות כלי עבודה מקצועית, לרכוש כמה כלי עבודה שימליצו לכם עליהם ולבצע את העבודה בעצמכם. עבודות צנרת הן הרבה יותר עדינות וללא הכשרה מקצועית וניסיון יהיה לכם קשה מאוד להגיע לתוצאה טובה. בנוסף, תיקון של טעויות שתבצעו במהלך העבודה יהיה יקר מאוד. חשבו לרגע מה יקרה אם הצינור לא יותקן היטב ולאחר כמה חודשים תגלו רטיבות שמצריכה שבירה של הקיר.

לכן, עליכם לבחור את האינסטלטור הטוב ביותר לביצוע העבודה לה אתם זקוקים וכך תוכלו להיות בטוחים כי העבודה תבוצע על הצד הטוב ביותר. אז איך מוצאים את האינסטלטור הטוב ביותר עבורכם? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם:

  • חפשו המלצות מחברים או בני משפחה קרובים אשר ביצעו עבודות צנרת בבית לאחרונה. המלצות שתקבלו מתוך הניסין האישי שלהם יאפשר לכם להיות בטוחים כי אתם בוחרים בבעל מקצוע נכון.
  • בדקו כמה זמן האינסטלטור עובד בתחום. ככל שיש לו ניסיון רב יותר כך הוא ביצע פרוייקטים דומים רבים יותר בעבר ואתם יכולים לסמוך עליו שיבצע היטב את העבודה.
  • וודאו כי האינסטלטור פנוי לעבודה ולא מבצע כמה פרוייקטים במקביל, ומתחייב לעמידה בלוחות הזמנים המתאימים לכם.

האם יש עבודות שניתן לבצע לבד בכדי לחסוך כסף?

כפי שכבר אמרנו, את עבודות הצנרת עצמן תנו רק לבעל מקצוע מומחה לבצע, אך ישנן עבודות מסביב שתוכלו לבצע בעצמכם כמו תיקון של קירות במידה והם נשברו לצורך עבודות הצנרת, צבע וטיח על קירות שסבלו מעובש או רטיבות ועוד. תוכלו לפנות אל חנות כלי עבודה מקצועית לקבל הדרכה והמלצות לכלים שיסייעו לכם לבצע את העבודות הללו על הצד הטוב ביותר.

השיפוץ הנלווה חידוש צנרת

בהרבה דירות ישנות ובניינים ישנים, חשוב לעשות חידוש צנרת. צנרת ישנה מגיעה למצב ריקבון, ובני הבית מגיעים למצב של נזילות ועובש. עובש בקיר, מביא לבעיות נשימה ומחלות של צינון אלרגיה כתוצאה מהעובש. לכן, בשלב מסוים צריך להחליף את צנרת הבית הישנה בצנרת חדשה. החלפת הצנרת, היא הזדמנות לחדש את רצפת הבית, את המטבח, ואת חדרי שירותים אמבטיה.

כיצד מחליפים את צנרת הבית?

בשביל לבצע חידוש צנרת, יש לשבור את הרצפות, ולהוציא את כל הצנרת הישנה, שלעיתים תהיה גם רקובה. במקום הצנרת הישנה, יניחו צינורות חדשים. ההבדל העיקרי בין הצינורות החדשים לישנים, הוא החומר ממנו עשויים הצינורות. צינורות חדשים עשויים מפלסטיק גלי, בעוד צינורות ישנים עשויים מברזל או מגומי. השלב הנוסף בהנחת הצנרת, היא יצירת ארון מפצל המים.

הזדמנות לחדש את הרצפות:

חידוש צנרת, היא הזדמנות לחדש את הרצפות של הבית. בדרך כלל, החלפת הצינורות והרצפות, תיעשה במסגרת שיפוץ כללי של כל הבית. כאשר מוציאים את הצנרת הישנה, צריך ממילא לשבור את כל הרצפות, וזו ההזדמנות, לשים במקום הבלטות הישנות את הרצפה שתמיד חלמת עליה. אם רצית רצפת פרקט במקום האריחים הישנים, זו ההזדמנות שלך. זו ההזדמנות גם לשים חיפוי קרמיקה יפה, או חיפוי פסיפס בחדר האמבטיה.

לחדש לחלוטין את מראה חדרי השירותים אמבטיה:

חידוש צנרת, הוא הזמן שבו גם תחליפו את חדרי השירותים והאמבטיה. בדירות רבות, יש שירותים ואמבטיה שנים ומתפוררים. זו ההזדמנות לשים שירותים ואמבטיה חדשים. ישנם סגנונות עיצוביים יפים של שירותים, ולפעמים במחירים מוזלים. זו ההזדמנות גם להחליט אם לשים באמבטיה מקלחון, או לבחור אמבטיית ג'קוזי.

הגיע הזמן לחדש את המטבח:

חידוש  צנרת המטבח, היא גם ההזדמנות להחליף את המטבח הישן במטבח חדש. החלפת צנרת המים במטבח, היא הבסיס לכל שדרוג המטבח. השלב הבא הוא שלב היופי של המטבח. בשלב זה שמים ריצוף חדש למטבח, וחיפוי לקיר. ישנו מגוון עצום של סגנונות ריהוט מטבח, וכיריים שאפשר לבחור. לבסוף, כדאי להוסיף למטבח תאורה יפה, וכך קיבלנו מטבח איכותי חדש.

 

                                            השיפוץ הנלווה אל חידוש צנרת

בהרבה דירות ישנות ובניינים ישנים, חשוב לעשות חידוש צנרת. צנרת ישנה מגיעה למצב ריקבון, ובני הבית מגיעים למצב של נזילות ועובש. עובש בקיר, מביא לבעיות נשימה ומחלות של צינון אלרגיה כתוצאה מהעובש. לכן, בשלב מסוים צריך להחליף את צנרת הבית הישנה בצנרת חדשה. החלפת הצנרת, היא הזדמנות לחדש את רצפת הבית, את המטבח, ואת חדרי שירותים אמבטיה.

כיצד מחליפים את צנרת הבית?

בשביל לבצע חידוש צנרת, יש לשבור את הרצפות, ולהוציא את כל הצנרת הישנה, שלעיתים תהיה גם רקובה. במקום הצנרת הישנה, יניחו צינורות חדשים. ההבדל העיקרי בין הצינורות החדשים לישנים, הוא החומר ממנו עשויים הצינורות. צינורות חדשים עשויים מפלסטיק גלי, בעוד צינורות ישנים עשויים מברזל או מגומי. השלב הנוסף בהנחת הצנרת, היא יצירת ארון מפצל המים.

הזדמנות לחדש את הרצפות:

חידוש צנרת, היא הזדמנות לחדש את הרצפות של הבית. בדרך כלל, החלפת הצינורות והרצפות, תיעשה במסגרת שיפוץ כללי של כל הבית. כאשר מוציאים את הצנרת הישנה, צריך ממילא לשבור את כל הרצפות, וזו ההזדמנות, לשים במקום הבלטות הישנות את הרצפה שתמיד חלמת עליה. אם רצית רצפת פרקט במקום האריחים הישנים, זו ההזדמנות שלך. זו ההזדמנות גם לשים חיפוי קרמיקה יפה, או חיפוי פסיפס בחדר האמבטיה.

לחדש לחלוטין את מראה חדרי השירותים אמבטיה:

חידוש צנרת, הוא הזמן שבו גם תחליפו את חדרי השירותים והאמבטיה. בדירות רבות, יש שירותים ואמבטיה שנים ומתפוררים. זו ההזדמנות לשים שירותים ואמבטיה חדשים. ישנם סגנונות עיצוביים יפים של שירותים, ולפעמים במחירים מוזלים. זו ההזדמנות גם להחליט אם לשים באמבטיה מקלחון, או לבחור אמבטיית ג'קוזי.

הגיע הזמן לחדש את המטבח:

חידוש  צנרת המטבח, היא גם ההזדמנות להחליף את המטבח הישן במטבח חדש. החלפת צנרת המים במטבח, היא הבסיס לכל שדרוג המטבח. השלב הבא הוא שלב היופי של המטבח. בשלב זה שמים ריצוף חדש למטבח, וחיפוי לקיר. ישנו מגוון עצום של סגנונות ריהוט מטבח, וכיריים שאפשר לבחור. לבסוף, כדאי להוסיף למטבח תאורה יפה, וכך קיבלנו מטבח איכותי חדש.

 

שיטת חידוש הצנרת באמצעות שרוול צנרת הוכיחה את עצמה כיעילה ביותר במקרים בהם יש צורך בחידוש או תיקון הצנרת מבלי לחפור או להרוס מסביב.

שיטת השרוול זוהי שיטה הקיימת מזה כארבעים שנה והיא מגלגלת מיליארדים בכל שנה. היא משמשת למטרות רבות ושונות כמו ניקוז מים, גז, כימיקלים וכמובן לחידוש קווי ביוב. שיטת השרוול פועלת כך: הספגה של שרוול לבד בשרפים מיוחדים מתאימים, החדרת השרוול שספוג בשרפים לקו הקיים, הקשיה של השרפים בחימום עד שהשרוול הופך להיות קשיח והוא מוצמד לדופן של הצינור הקודם שקיים כבר. חשוב לציין שהשיטה של שרוול צנרת היא שיטה שמגובה בכמה וכמה תקנים בינלאומיים וכמובן שהיא גם בעלת תו תקן ישראלי.

היתרונות שבשיטת שרוול צנרת

היתרונות בעבודה עם שרוול הצנרת הם רבים והם באים לידי ביטוי בכמה וכמה היבטים. כאשר העבודה מתבצעת באמצעות השרוול לא נגרמת כמעט כל הפרעה לתושבים. העבודה מתבצעת ללא שבירה וללא הרס, אין צורך לחסום מדרכות וכבישים במהלך העבודות, אין כל פגיעה בתשתיות ולא נגרמת כל הפרעה לאיכות החיים של התושבים בסביבה. כמו כן, תהליך העבודה הינו קצר באופן משמעותי מאשר עבודות חפירה. העבודה עשויה להסתיים תוך מספר שעות לעומת עבודות רגילות האורכות שבועות וחודשים תוך שיבוש השגרה של תושבי האזור.

שיטת שרוול הצנרת הוכיחה את עצמה בתיקונים ובחידושים של הצנרת אף כאשר מדובר בהיקפים גדולים ונרחבים. במקום עבודות חפירה מתישות ניתן להשחיל את אותו שרוול דרך שוחות קיימות. ישנה גם אפשרות של בניית הצינור על פי הזמנה כאשר הלקוח בוחר לעצמו את הצינור בעובי הרצוי עם השרפים הדרושים. השרפים עשויים כדי לתת מענה לטמפרטורות הגבוהות, ולכימיקלים המיוחדים. את הצינור ניתן להשחיל גם דרך תפניות או זוויות. הצינור הוא בעל הולכה הידראולית גבוהה מאוד והוא נצמד לגמרי לצינור שכבר קיים. לכן גם יהיה הפסד הקוטר בתוספת הצינור החדש, זניח ביותר. כמו כן, אורך החיים של הצינור הוא גבוה ביותר.

ניתן לומר שמדובר בפתרון מעולה בעל יתרונות עצומים אותם לא נמצא בכל הפתרונות הקודמים שכללו חפירות והרס תוך גרימת אי נוחות רבה לכל הסביבה.

 

כיצד פועלת שיטת השרוול

 

שיטת השרוול פותחה לראשונה באנגליה בשנת 1971 ומאז היא התפתחה לשוק ענק אשר מגלגל מידי שנה מיליארדי דולרים, כשהיא נפוצה בעשרות מדינות למטרות שונות כמו: חידוש קווי ביוב, ניקוז, גז, מים, כימיקלים ועוד. שיטת השרוול עובדת בצורה כזאת: הספגת שרוול לבד בשרפים מתאימים, החדרתו של השרוול הספוג שרפים לקו הקיים, הקשיית השרפים בחימום עד להפיכתו של השרוול לצינור קשיח שיוצמד לדפנות של הצינור הקיים. שיטת שרוול צנרת מגובה במספר תקנים בינלאומיים שונים כמו: ASTM F 1216 ותקנים נוספים. השיטה בעלת תקן ישראלי ת"י 535.

 

שיטות לתיקון ושיקום צנרת מודרניות

 

עבודתו של תיקון וחידוש צנרת מתרחשות בכל מקום בעולם, בשיטות שונות, אך הן חלק מהווי העירוני בכל עיר בעולם. הודות לפיתוחים טכנולוגיים בתחום האינסטלציה, אפשר היום לראות תמונות הרבה יותר נעימות ממה שזכור לנו בעבר. באמצעות ציוד מודרני ומתוחכם, עבודות בצנרת העירונית, וגם במגזר הפרטי, נעשות במהירות ובמינימום הפרעה לציבור. בין הפתרונות החדשים אפשר לציין את שיטת השרוול, שהיא שיטה חדשה ומאד יעילה.

 

יתרונותיה של שיטת השרוול

היתרונות שלשרוול צנרת ביוב מתבטאים במספר היבטים. ההפרעה לתושבים בעת עבודות שיקום הצנרת לתושבים היא מינימאלית, העבודות מתבצעות ללא שבירה, או הרס, הכבישים והמדרכות אינם נחסמים, אין פגיעה בתשתיות, ואין הפרעה לאיכות החיים של התושבים וסביבתם. תהליך העבודה קצר והוא מתבצע תוך מספר שעות לעומת פרויקטים של חפירה והריסה שהיו נמשכים שבועות, ולעיתים גם חודשים והיו מסבים סבל רב ואי נוחות לתושבי השכונה ולעוברים ושבים. איכות העבודה של השיטה גבוהה ביותר ובכל העולם, היא מוערכת ע"י הרשויות והתושבים.

 

לפנינו , היתרונות הבולטים של עבודות באמצעות שיטת שרוול: היא שיטה שהוכיחה את עצמה בתיקון וחידוש של צנרת בהיקפים גדולים לעומת שיטות חידוש צנרת אחרות. אין צורך בחפירה, ניתן להשחיל את השרוול דרך השוחות הקיימות. קיימת האפשרות של בניית צינור לפי הזמנה, כשהלקוח יכול לבחור את עובי הדופן ואת השרפים הדרושים, על מנת לתת מענה לטמפרטורות גבוהות, לכימיקלים מיוחדים, לחוזק גבוה ועוד. ניתן להשחיל דרך תפניות וזוויות. הצינור הינו בעל מוליכות הידראולית מאד גבוהה. הצינור החדש נצמד לגמרי לדפנות הצינור הקיים, לכן ההפסד של הקוטר, זניח ביותר. אורך החיים של החידוש או הטיפול, גבוה ביותר. מדובר ביתרונות שלא ניתן למצוא בפתרונות הקודמים, שהיו כרוכים בחפירות, תיקונים שארכו זמן רב ודרשו עבודת שיקום רבה, כדי להחזיר את האתר למצבו בטרם החלו בחפירות והרס המקום.

 

 

 

כיצד עושים תיקון צנרת ביוב בעידן המודרני

 

הקדמה הגיעה לתחום האינסטלציה

 

בדומה לתחומים אחרים בחיינו, גם תחום האינסטלציה עבר שינויים רבים, והקדמה הגיעה אליו במלוא הדרה. אמנם, שרברבים עדיין מגיעים בסרבלים וארגז כלים עמוס בכלים חיוניים, אך עבודות המחייבות ציוד כבד יותר, נעשות בעזרת מכשור טכנולוגי מתקדם. בימינו, עבודות של תיקון צנרת ביוב נראות שונות לגמרי ממה שהכרנו עד עכשיו. כאשר אתם פונים לחברת אינסטלציה בעלת מוניטין ומתקדמת, אתם יכולים לצפות להפתעה נעימה מאד, כאשר לביתכם יגיע צוות אינסטלטורים מקצועי ומיומן, ובתוך פרק זמן קצר, יחזיר את הצנרת למצב תקין. ישנן היום מספר שיטות מודרניות לתיקון של תקלות בצנרת ביוב, שאינן מצריכות חפירות והרס סביבתי.

 

אילו תיקוני צנרת נפוצים אנחנו מכירים

 

ישנם מספר תיקוני צנרת שהם מוכרים ונפוצים יותר, ואותם ניתן לבצע באמצעות מכשור טכנולוגי מתקדם. למשל: תיקוני צנרת ביוב בבנייני מגורים, מתחת לכבישים, לחניונים ולמגרשי חנייה, באתרים היסטוריים, במקומות שנדרש בהם שימור, בצינורות מים ראשיים, בקווי השקיה, מתחת לריצוף קיים, בצינורות ביוב בתעלות ביוב ועוד. בד"כ, תקלות בביוב מתגלות בדרכים שונות, כמו הצפה של כבישים בצינורות ראשיים של הערים, בסימנים של רטיבות בבתים ובמשרדים ועוד. בכל מקרה, כאשר מתגלים סימנים של תקלה באינסטלציה, חובה להזמין שרברב באופן מיידי, כדי לאתר את סוג התקלה ולטפל בה בהקדם. אבחנה מוקדמת של תקלה באינסטלציה יכולה לחסוך החמרה של התקלה ולמנוע סיבוך עם השלכות לא נעימות.

 

שיטות תיקון חדשניות, נוחות ויעילות

 

קיימות לפחות שתי שיטות תיקון צנרת ביוב מתקדמות ויעילות הנמצאות היום בשימוש בארץ. שיטת תיקון באמצעות הטלאה ושיטת תיקון ע"י התזה במקום הפגום. שתי השיטות מצוינות ויעילות, וכל אחת מהן נבחרת לפי ההתאמה שלה לצרכים של הלקוח. השיטה באמצעות התזה, מתאימה למקרים שלא ניתן להגיע בקלות למיקום התקלה. השיטה ע"י הטלאה, מתאימה למקרים שניתן להגיע למקום, ולהחליף או לתקן את החלק הפגום.

 

 שיטת התיקון בהטלאה – מחליפים את החלק הפגום ללא חפירה

 

תיקון צנרת ביוב בהטלאה, נועד לתקן תקלות בצנרת הביוב, או המרזב ללא חפירה, ללא שבירה ואינו מותיר הרס סביבתי בסיומו. התיקון מיועד למצב של צנרת שנמצאו בה כשלים כמו: חיבור צנרת שאינו תקין, הפרדה של הצינורות עקב תזוזת קרקע, או חור בצנרת. את התיקון מבצעים ע"י החדרת טלאי עשוי מחומרים מיוחדים, חזקים ועמידים במיוחד. הטלאי נצמד למקום הפגום ומהווה תחליף מעולה, חזק ועמיד יותר, מהחלק המקורי.

 

שיטת תיקון בהתזה – מתאימה למקרים שלזוויות קשות לגישה

 

תיקון צנרת ביוב בהתזה, מתבצע כאשר אין אפשרות לתקון בדרך אחרת. לרוב, בגלל זוויות קשות, לא ניתן להגיע למקום התקול, ורק לאחר שצוות מיוחד מצלם את המקום, אפשר לתקן את התקלה, ע"י שימוש ברובוט שמתיז לצינור דבק אפוקסי מיוחד שהובא מגרמניה, עשוי מחומרים ייחודיים, איכותי ועמיד, שתפקידו לסתום את החור ולהחזיר את הצינור לתפקוד תקין ושוטף.

כיצד עושים היום תיקון מרזב איכותי

 

מהו תפקידו של מרזב

 

מרזבים מותקנים בבניינים ובבתים פרטיים, והם חלק בלתי נפרד מכל מבנה. התפקיד שלהם חשוב ביותר, למרות שהוא מתבטא בעיקר בימי החורף הגשומים. בימי של גשם, הם אמורים לקלוט לתוכם את מי הגשמים המצטברים על הגג, ולהוביל אותם אל הקרקע. בימי הקיץ, אין בהם ממש שימוש, אך אלה הימים שכדאי לבדוק את תקינותם. בגלל התפקיד שלהם, הם חייבים להישאר נקיים ופתוחים לקראת עונת הגשמים. אך בגלל המבנה שלהם, הרבה פעמים הם עלולים להיסתם מסיבות שונות. כשיגיע הגשם הראשון, וגג הבניין או המרפסת, יוצפו במי גשמים, תיקון התקלה יהפוך לדחוף ביותר. לכן, כדאי לבדוק אם נדרש, לפי מידת הצורך, תיקון מרזב.

 

אילו סוגי מרזבים קיימים היום

 

כעיקרון קיימים שני סוגי מרזבים. אחד הוא מרזב פנימי והוא מוסתר בתוך ארגז רוח, או בתוך המעטפה של הבניין. מומלץ לבדוק את המרזב פעם בשנה, לפני שמתחילה עונת הגשמים. סתימה במרזב תוביל לרטיבות על הגג ובמקומות נוספים. בבניינים רבי קומות, בדיקת המרזב מחייבת ציוד מיוחד, ובמידת הצורך, תיקון ותחזוקה מורכבים. הסוג השני של מרזבים, הוא מרזב חיצוני המותקן לכל אורכו של הגג, על קו המתאר. עבודות התחזוקה של מרזב חיצוני כוללות ניקוי לשלשת יונים, עלים ואבק. עבודות תחזוקה שונות מסייעות בשמירה על ניקיון ותקינות המרזבים, אך לעיתים, היא אינה מצליחה למנוע חדירה של גופים גדולים למרזב שנקלעו לתוכו, או של היווצרות חלודה וכו'. מומלץ להזמין חברת מומחים לטיפול במרזבים לקראת עונת הגשמים, כדי לבדוק את תקינות המרזב, ואם צריך, להזמין תיקון מרזב מקצועי ואיכותי.

 

איך מטפלים באופן יעיל במרזב תקול

 

אם הבחנתם שיש לכם תקלה במרזב, כמו דליפה, סדק, טפטוף, או עיוות, אל תחכו לעונת הגשמים. חובה לטפל באופן מיידי בתיקון, או בהחלפת המרזב. תפקידם של מרזבים הוא לסלק מי גשמים, באופן שלא תיוותר רטיבות על הגג, או על הקירות של הבניין. הנזק של מי גשמים המצטברים על הגג, ויוצרים רטיבות יהיה משמעותי ביותר לעומת תיקון מרזב, או החלפתו.

על מנת למנוע כל צרה שלא תבוא, חשוב להזמין חברת מומחים לבחון אם יש תקלה במרזב. אבחון תקלה אפשרית, נעשה ע"י צילום של המרזב וסריקה של המקום. במהלך הסריקה ניתן לראות אם נתגלו בתוך המרזב, ברזלים, ברגים או עיקום במרזב. הטיפול המעשי במרזב, נעשה ע"י החדרת רובוט שחותך את הברזלים, הברגים ומתקן את העיקום. בשלב השני, מכינים שרוול שיוחדר למרזב. בשלב השלישי, מוכנס השרוול שהוכן מחומרים מיוחדים. השלב הרביעי יבוצע, רק לאחר שצרכנים שונים יתחברו אליו, למשל, אדניות, מרפסות שמש ועוד. את החיבור עושים באמצעות רובוט שבעזרתו נפתחים פתחי כניסה שנסגרו קודם לכן. השלב החמישי של התיקון, מתבצע ע"י צילום וסריקה נוספים של המקום שעבר תיקון.

 

 

איך מגיע בטון למרזב?

 

בבנייני מגורים, בבנייני משרדים, בבתים פרטיים ובכל מבנה אחר, מותקנים מרזבים שייעודם, לנקז את מי הגשמים מהמרפסות ומהגגות, ולמנוע מצב של הצטברות של מים עומדים. ההצטברות של המים מזיקה למבנה עצמו ( לקירות ולרצפות), נזק שעלותו הגבוהה תתברר בהמשך. התופעה של בטון במרזב היא תופעה שכיחה למדי, והיא נפוצה במבנים הנמצאים בשיפוץ, או במבנים חדשים. חדירה של בטון למרזב, יכולה לקרות תוך כדי שיפוץ או במהלך עבודות הבנייה. מצב שחומרי בניין נשפכים אל תוך המרזבים, הוא מצב שכיח, אך התוצאה הסופית שלו, עגומה למדי. הצטברות של בטון במרזבים, תגרור אחריה סתימה של המרזב, שאת תוצאותיה העגומות יתגלו בגשם הראשון. היווצרות הסתימה אינה מאפשרת ניקוז של מי הגשמים מהמרפסות ומהגג. פרט לתוצאה של גרימת נזקים למבנה, למים עומדים יש השלכות נוספות: ריחות לא נעימים, ירוקת ויתושים בקיץ.

 

מתי כדאי לבדוק אם יש סתימה במרזב?

 

כאשר בחוץ יש טמפרטורות של 35 מעלות בצל, אף אחד לא חושב על בדיקה וטיפול במרזב. הנושא של בדיקת מרזבים, הוא נושא ששייך לעונת החורף. אבל, דווקא עונת הקיץ, היא עונה מצוינת כדי לבדוק האם המרזבים תקינים, ואין בהם סתימות או תקלה אחרת. אם תדחו את הבדיקה, לימי החורף, כשהגשמים מגיעים ללא הודעה מוקדמת, אתם עלולים למצוא את עצמכם עם מים עומדים על הגג, או גרוע מזה, רטיבות שהתפשטה על תקרות הבניין והמרפסות. כדאי להזמין חברה המתמחה בבדיקת מרזבים ומערכות צנרת, כשהסביבה יבשה, אין רטיבות ואין לחץ לתיקון המרזב. מעבר לכך, את הבדיקה לאחר תיקון המרזב, אפשר לעשות בקלות. כשיגיע הגשם הראשון, אתם תוכלו להסתכל עליו מהחלון שבבית, ולהרגיש בטוחים, שהמרזב שלכם, מתפקד כפי שמצופה ממנו.

 כיצד מתמודדים עם מצב סתימה במרזב

 

תקלה כמו בטון במרזב, אינה תקלה שאפשר להתעלם ממנה. קודם כל, חייבים להזמין חברת אינסטלציה בעלת מוניטין בתחום, לבדוק אם יש תקלה במרזב, ואם כן, לדאוג מיידית לתיקון התקלה. צוות מומחים מטעם החברה, יגיע למקום, ובאמצעים טכנולוגיים מתקדמים, תבדוק את המרזב, תנתח את הממצאים ותמליץ על דרכי תיקון. את תיקון התקלה, מבצע רובוט שמסוגל בעצמו לרסק בטון במרזב, או בצינורות מבלי שייגרם נזק למרזב או לצינור. ריסוק הבטון בתוך המרזב, ללא גרימת נזק למרזב עצמו, מאפשר חדירה של מים בצנרת, או במרזב, שחרור הסתימה ייעשה ע"י זרימת מים חופשית במרזב.

ספק משרד הביטחון


מס' ספק משרד הביטחון 11010182

תקן ISO

צור קשר

שם מלא (*)

Please type your full name.
טלפון (*)

דוא״ל

Invalid email address.
הודעה

Invalid Input

מ.איתן מומחים לאינסטלציה

שעות עבודה במשרד: 8:30-16:00
טלפון: 1700-70-85-85
דוא״ל: info@rootex.co.il

אנו מכבדים כרטיסי אשראי

מאמרים אחרונים

תמונות